Dolar tanieje w stosunku do euro i jena w statystykach amerykańskich

We wtorek wieczorem dolar spada w stosunku do innych głównych światowych walut w statystykach amerykańskich, zgodnie z danymi handlowymi.

Na dzień 18.12 czasu moskiewskiego euro wobec dolara wzrosło do 1,0244 dolara z poprzedniego zamknięcia wynoszącego 1,0141 dolara, dolar wobec jena spadł do 137,78 jena z 138,12 jena. Indeks dolara (kurs wobec koszyka walut sześciu krajów – partnerów handlowych USA) spadł o 0,8% do 106,51 pkt.

Waluta amerykańska osłabia się we wtorek z powodu wielu czynników. Po pierwsze, inwestorzy oceniają statystyki USA. Tym samym liczba nowych domów w kraju, których budowę rozpoczęto w czerwcu, spadła o 2% w porównaniu ze zrewidowaną liczbą w maju i wyniosła 1,559 mln. Analitycy spodziewali się, że indeks wzrośnie do 1,58 mln z majowego początkowego poziomu 1,549 mln. Dane za maj zostały zrewidowane do 1,591 mln nowych budynków.

Po drugie, handlowcy czekają na wyniki posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego, które zostaną opublikowane w czwartek. Obecnie wielu analityków uważa, że ​​regulator podniesie jednorazowo stopę dyskontową o 50 punktów bazowych.

Krystian Furmański

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.