FED: JASTRZĘBI PRZEKAZ POWELLA POWINIEN NADAL WSPIERAĆ SILNEGO DOLARA AMERYKAŃSKIEGO – MUFG

Dolar amerykański pozostawał względnie stabilny w ciągu ostatniego tygodnia, a indeks dolara amerykańskiego (DXY) nadal znajdował się na poziomie zbliżonym do najwyższych od początku roku, tuż poniżej poziomu 110,00. Według ekonomistów MUFG Bank, jastrzębi komunikat inflacyjny Fed nadal sprzyja silnemu dolarowi.

FED UDERZA JASTRZĘBIM TONEM

„Chociaż tempo zaostrzania polityki pieniężnej prawdopodobnie zwolni, ponieważ Fed będzie nadal zacieśniać politykę, prezes Fed Powell podkreślił, że przywrócenie stabilności cen będzie wymagało przez pewien czas restrykcyjnej polityki. Lekcje z lat 70. i 80. pokazały, że banki centralne mogą i powinny wziąć odpowiedzialność za zapewnienie niskiej i stabilnej inflacji”.

„Kolejną ważną lekcją dla banków centralnych było trzymanie się tego, dopóki praca nie zostanie wykonana. Konieczność utrzymania zaostrzonej polityki przez jakiś czas odsuwa się wbrew oczekiwaniom rynku na gołębi zwrot ze strony Fed w nadchodzącym roku. Amerykański rynek stóp ograniczał oczekiwania na obniżki stóp przez Fed już w przyszłym roku”. 

„Ogólnie rzecz biorąc, jastrzębi przekaz od prezesa Fed Powella powinien nadal wspierać silnego dolara amerykańskiego”.

Krystian Furmański

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.