KOREKTA DOLARA WYGLĄDA NA OGRANICZONĄ, ALE ZAINTERESOWANIE CARRY TRADE POWINNO POZOSTAĆ – ING

Dolar sprzedał się o około 1% w porównaniu z wczorajszą, słabszą niż oczekiwano, lipcową wartością CPI. Niemniej ekonomiści z ING spodziewają się, że dolar będzie nadal wspierany w przypadku spadków.

WYPRZEDAŻ DOLARA Z PRZECIWNEGO TRENDU NIE BĘDZIE TRWAŁA

„Wydaje się, że jest zbyt wcześnie, aby oczekiwać trwałego ruchu spadkowego na krótkim końcu krzywej dochodowości amerykańskich obligacji skarbowych. Historycznie (od lat 80.) amerykańska krzywa USA 2-10 lat miała problemy z odwróceniem o ponad 50 punktów bazowych. Sugeruje to ograniczone spadki dla rentowności w USA z tego miejsca (w tym 10-letniego USA), co sprzyjałoby pozycjonowaniu z powrotem na długiej pozycji USD/JPY”.

„Oczekiwania spokojnych rynków letnich wskazują, że oczekiwana zmienność wyceniana przez rynek opcji walutowych nadal spada. Sprzyja to handlowi carry i możemy zaobserwować nowe zainteresowanie parami takimi jak długie MXN/JPY, które mogą w tym miesiącu zejść w okolice 6,80”. 

„DXY ważony o niskiej rentowności powinien znaleźć dobry popyt poniżej 105, a my wolelibyśmy powrót do obszaru 106,00/106,30”.

Krystian Furmański

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.