USD/CAD ZMIENIA SIĘ NA DODATNI DRUGI DZIEŃ Z RZĘDU, WSPINA SIĘ Z POWROTEM POWYŻEJ POŁOWY 1,3600 S

USD/CAD odwraca spadki w ciągu dnia w związku z pojawieniem się świeżych zakupów wokół USD.
Oczekiwania na bardziej agresywne podwyżki stóp Fed, obawy przed recesją podnoszą bezpieczną przystań.
Niewielki spadek cen ropy podkopuje szaleństwo, a także stanowi wsparcie dla pary.
Para USD/CAD przyciąga pewne spadki w pobliżu obszaru 1,3565 i w czwartek drugi dzień z rzędu przesuwa się na terytorium dodatnie. Ten wzrost podnosi ceny spot z powrotem powyżej połowy 1,3600 w pierwszej połowie sesji europejskiej i jest sponsorowany przez skromną siłę dolara amerykańskiego.

Ostatnie jastrzębie wypowiedzi kilku przedstawicieli Fed potwierdziły oczekiwania, że ​​amerykański bank centralny będzie szybciej zacieśniał politykę pieniężną, aby okiełznać inflację. W rzeczywistości rynki wyceniały kolejny bardzo duży ruch podwyżki stóp Fed o 75 pb w listopadzie. To z kolei wspiera podwyższoną rentowność amerykańskich obligacji skarbowych, która wraz ze słabszym tonem ryzyka nadal działa jak wiatr w tył dla bezpiecznego dolara.

Nastroje na rynku pozostają kruche z powodu obaw o trudności gospodarcze wynikające z szybko rosnących kosztów finansowania zewnętrznego. Ponadto inwestorzy nadal obawiają się, że głębsze globalne spowolnienie gospodarcze zmniejszy popyt na paliwa. Prowadzi to do niewielkiego spadku cen ropy naftowej z trzytygodniowego maksimum osiągniętego wcześniej w ten czwartek i podważa szaleństwo związane z surowcami, co dodatkowo przyczynia się do wzrostu pary USD/CAD w ciągu dnia.

Pomimo zwyżki, ceny spot pozostają dobrze ograniczone do szerszego zakresu handlu z poprzedniego dnia. Tło fundamentalne wspiera jednak perspektywy przedłużenia odbicia w tym tygodniu od psychologicznej granicy 1,3500. Handlowcy czekają teraz na czwartkowe zestawienie gospodarcze, zawierające dane z tygodniowego tygodnia na temat liczby bezrobotnych w USA oraz kanadyjski indeks Ivey PMI. To, wraz z dynamiką cen ropy, może dać impuls parze USD/CAD

Krystian Furmański

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.