AUD/USD PODSKAKUJE DO TYGODNIOWEGO MAKSIMUM, BLIŻEJ POŁOWY 0,6800 W WYNIKU SŁABSZEGO IMPULSU USD/RYZYKO

AUD/USD zyskał na sile drugi dzień z rzędu w obliczu trwającego korekty USD.
Zmniejszając szanse na bardziej agresywne podwyżki stóp Fed, impuls do podejmowania ryzyka osłabił USD.
Opadające wybicie z kanału trendu dodatkowo przyczyniło się do silnego pozytywnego ruchu w ciągu dnia.
Handlowcy przyglądają się teraz wtorkowym minutom RBA przy braku istotnych danych ekonomicznych z USA w poniedziałek.
Para AUD/USD zyskała pozytywną trakcję drugi dzień z rzędu w poniedziałek i odbiła się dalej od ponad dwuletniego minimum, wokół regionu 0,6680, który dotknął w zeszłym tygodniu. Impet podniósł ceny spot do najwyższego poziomu od tygodnia, w okolicach 0,6835-0,6840 w pierwszej połowie sesji europejskiej i był sponsorowany przez trwający spadek realizacji zysków w dolarach amerykańskich.

Gubernator Fed Christopher Waller i prezes Fed z St. Louis Jim Bullard – najwięksi jastrzębie Fed – powiedzieli w miniony czwartek, że nie są za większą podwyżką stóp. Co więcej, prezes Fed z Atlanty, Raphael Bostic, ostrzegł w piątek, że zbyt radykalne ruchy mogą podważyć pozytywne aspekty gospodarki i zwiększyć niepewność. To z kolei zmusiło inwestorów do ograniczenia swoich oczekiwań na lipcową podwyżkę stóp Fed o 100 punktów bazowych, co skłoniło do realizacji zysków w dolarach amerykańskich z dwóch dekad szczytu.

Poza tym impuls do podejmowania ryzyka – na co wskazują silne wzrosty na globalnych rynkach akcji – doprowadził do przedłużenia korekty trendu spadkowego w USD i przyniósł korzyści wrażliwym na ryzyko australijczykom. Dynamika pomogła parze AUD/USD przełamać miesięczną przeszkodę w kanale trendu opadającego. To z kolei było postrzegane jako kolejny czynnik, który dodatkowo wzmocnił ceny spot. To powiedziawszy, rosnące obawy o recesję, wraz z rosnącą liczbą przypadków COVID-19 w Chinach, powstrzymały wszelkie znaczące wzrosty dla chińskiego zastępczego dolara australijskiego.

Wobec braku jakichkolwiek istotnych publikacji ekonomicznych zmieniających rynek, para AUD/USD pozostaje na łasce dynamiki cen USD. Poza tym inwestorzy będą czerpać wskazówki z szerszego sentymentu związanego z ryzykiem rynkowym, aby wykorzystać krótkoterminowe okazje. Uwaga skupi się jednak na protokołach z ostatniego spotkania dotyczącego polityki Banku Rezerw Australii, które ma zostać opublikowane we wtorek.

Krystian Furmański

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.