Podziel się TeamViewer: „Kupowanie poufnych” – czy bessy i tak się załamią?

Udział TeamViewer obecnie przyciąga uwagę ze względu na „poufne zakupy” od kierownictwa. Może to być pozytywny znak, ale nie musi skutkować krótkoterminowymi wzrostami cen. W każdym razie spojrzenie na cenę akcji spółki technologicznej pokazuje, że do tej pory nie zrealizowano trwałego odwrócenia trendu. Dołek bessy na poziomie 8,858 EUR został osiągnięty na początku lipca. Ale tymczasowa poprawa cen do 11,186 euro została teraz w dużej mierze wyprzedana.

W porównaniu z poprzednią bessą ruch ożywienia był marginalny. Nawet najwyższy poziom 16,47 EUR z 2022 r. pozostał daleko w ruchu ożywienia. Technicznie rzecz biorąc, udział TeamViewer (WKN: A2YN90, ISIN: DE000A2YN900, wykres) nie zdołał jeszcze wybić się z trendu spadkowego – pomimo tego przejściowego ruchu w lipcu i sierpniu.

O aktualnej sytuacji akcji TeamViewer. Obraz poprawiłby się, gdyby kurs akcji zdołał wybić się z maksimów odbudowy ze strefą oporu na 11,00/11,19 EUR.

W tej chwili jednak uwaga jest gdzie indziej: po spadku ceny w ciągu ostatnich trzech dni z 10,65 EUR do 9,634 EUR we wczorajszym handlu, akcje TeamViewer muszą bronić się przed potencjalnymi nowymi sygnałami sprzedaży. Wsparcie techniczne na poziomie 9,40/9,50 EUR może znaleźć się pod presją. Aktualne wskazania w handlu Tradegate są notowane na 9,59/9,64 EUR. Przesunięcie poniżej wsparcia technicznego wykresu może wystarczyć, aby skierować udział TeamViewer w kierunku szerokiego niedźwiedziego dołka na poziomie 8,858/9,124 EUR – pomimo wszystkich „kupowania poufnych”.

Krystian Furmański

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.