Prognoza EUR/USD: prawdopodobnie ponownie zacznie spadać

Euro będzie pod ogromną presją przez całą zimę i dopiero wtedy, gdy Rezerwa Federalna powie lub zrobi coś, aby zmienić sytuację, dolar amerykański zrezygnuje nie tylko z euro, ale także z wielu innych walut. 

  • Traderzy EUR/USD próbowali zwyżkować podczas czwartkowej sesji, ale jak widać, rynek prawdopodobnie nadal będzie wykazywał wiele problemów.
  • Ostatecznie Unia Europejska jest bakcylem szukającym przedniej szyby, a ta przednia szyba zbliża się dość szybko.
  • W tym scenariuszu wierzę, że bardziej prawdopodobne jest, że będzie to sytuacja, w której zanikają pierwsze oznaki siły, które otrzymujesz.
  • W końcu Unia Europejska musi uporać się z brakiem energii tej zimy i oczywiście z niepewnością wojny na Ukrainie.

Poza tym są inne kwestie, którymi trzeba będzie się zająć, takie jak zaopatrzenie w żywność. Jest dla mnie nieco zdumiewające, jak rynek nie wyceniał większych kłopotów. Może dość szybko znaleźć się po złej stronie rzeczywistości, jeśli nie zwrócimy uwagi na niektóre z poważnych problemów, które rodzą się z Europejczykami. Powyższy poziom parytetu nadal stanowi duży opór , więc uważam, że to tylko kwestia czasu, zanim zobaczymy sprzedających w tym ogólnym sąsiedztwie, jeśli tam dotrzemy.

Euro prawdopodobnie będzie pod dużą presją

50-dniowa EMA znajduje się tuż powyżej i myślę, że nadal będzie dawać znaczny opór, więc po prostu nie mam żadnego interesu w tym, by w tym momencie ciągnąć długi. Rynek od wieków znajduje się w niezłym trendzie spadkowym i nie ma potrzeby próbować z nim walczyć. Tak, od czasu do czasu może dojść do wiecu, ale tylko idioci przychodzą próbować sięgnąć po dno. Nie rozumieją, że te trendy istnieją z jakiegoś powodu, niezależnie od tego, co mogą ci powiedzieć świeczniki.

Krystian Furmański

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.