Wielka Brytania, wiarygodność polityczna będzie najważniejsza dla Columbia Threadneedle

Bank Anglii został zmuszony do interwencji i wkrótce rozpocznie gwałtowną podwyżkę stóp bazowych, podczas gdy problemy wysokiej inflacji i nadmiernego deficytu fiskalnego oraz bilansu płatniczego pozostają na stole.

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wiadomościach, naszych artykułach i nie tylko!
Podejmować właściwe kroki
Brytyjski rząd wycofuje się z planów obniżenia maksymalnej stawki podatkowej dla najwyższych dochodów. Jest to kolejne potwierdzenie zagubienia i słabości brytyjskich polityków zmagających się z trzema głównymi problemami: wysoką inflacją oraz nadmiernym deficytem fiskalnym i bilansu płatniczego.

L’OFFICE ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA BUDŻET (OBR)
„Przekonanie brytyjskiego Urzędu ds. Odpowiedzialności Budżetowej (OBR), że istnieje zrównoważony plan sprowadzenia deficytu budżetowego na zrównoważoną trajektorię, nie będzie jednak takie łatwe” – powiedział Steven Bell , główny ekonomista EMEA w Columbia Threadneedle Investments na swoim cotygodniowym rynku . perspektywy. Myśl o obniżeniu podatków dla najbogatszych w trakcie kryzysu związanego z kosztami życia nie tylko okazała się katastrofą polityczną, ale jeszcze bardziej utrudnia cięcie wydatków socjalnych. Jednak według Bella uzyskanie przez OBR zatwierdzenia nowego planu rządu będzie trudne, ale nie niemożliwe…

Krystian Furmański

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.