Akcje właściciela Snapchata załamały się wraz ze wzrostem w drugim kwartale. strata netto prawie 3 razy

American Snap Inc, właściciel aplikacji Snapchat, zwiększył stratę netto w drugim kwartale 2,8-krotnie, ale skorygowany wynik był lepszy od oczekiwań rynkowych.

Tymczasem przychody spółki nie spełniły prognoz, jej akcje wyraźnie spadły w czwartkowym obrocie dodatkowym po publikacji sprawozdań finansowych.

Według komunikatu prasowego strata netto w okresie kwiecień-czerwiec wzrosła do 422,1 miliona dolarów, czyli 26 centów na akcję, w porównaniu do 151,7 miliona dolarów, czyli 10 centów na akcję, w tym samym okresie ubiegłego roku.

Skorygowana strata wyniosła 2 centy na akcję, podczas gdy analitycy ankietowani przez FactSet spodziewali się średnio 21 centów na akcję.

Przychody Snapa wzrosły o 13% do 1,11 miliarda dolarów, ale liczba ta nie spełniła oczekiwań ekspertów, którzy oczekiwali średnio 1,14 miliarda dolarów.

Liczba aktywnych użytkowników aplikacji Snapchat dziennie wzrosła o 18% rok do roku do 347 mln. Analitycy przewidywali średnio 344,1 mln.

Zarząd firmy odmówił przedstawienia wytycznych na trzeci kwartał, powołując się na „niepewność co do warunków operacyjnych”.

Pogarszające się warunki makroekonomiczne zmuszają reklamodawców do ograniczenia liczby reklam cyfrowych, podczas gdy rosnąca konkurencja ze strony platform takich jak TikTok zwiększa „przeszkody” dla przyszłego rozwoju firmy, powiedział analitykom Snap CFO Derek Anderson.

Notowania akcji spółki załamały się na dodatkowej sesji w czwartek o 26,8% po publikacji sprawozdań finansowych. Wartość rynkowa Snapa spadła od początku roku o 65,2% do 25,45 miliarda dolarów, podczas gdy indeks giełdowy Standard & Poor’s 500 stracił 16%.

Krystian Furmański

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.